materiály

Přehled materiálů, ze kterých stavíme odolná a bezúdržbová dětská hřiště.

Konstrukce z nerezové oceli AISI 304 nebo AISI 316, která se používá k výrobě vybavení pro hřiště, skluzavek, trubkových skluzavek, upevňovacích prvků a řetězů. Hladký povrch je zcela odolný proti povětrnostním vlivům a tím zajišťuje její dlouhou životnost.

Ocelové konstrukce různých průměrů jsou žárově zinkované a práškově lakované s UV odolnými barvami s QUALICOAT certifikátem.

 

Tlakově impregnované borové dřevo o průřezu 90 x 90 mm je povrchovo laminované a lakované v průběhu vícestupňového výrobního procesu. Dřevěné sloupy jsou shora chráněny odolnými plastovými kryty a zespodu ocelovými kotvami z pozinkované oceli. Ty zajišťují dřevo proti přímému kontaktu se zemí a tím zabraňují rozvoji hniloby, čímž se prodlužuje jeho životnost. Dřevo je držitelem certifikátu FSC. Jedná se o prvotřídní dřevo nejvyšší kvality bez suků.

 

HDPE (High Density PolyEthylene) je polyethylen s vysokou hustotou. Představuje vysoce kvalitní materiál, který je odolný vůči atmosférickým vlivům. Je odolný vůči vodě, mrazu, UV záření nebo vlhkosti. Třívrstvé desky (s černým jádrem ze 100% recyklovaného granulátu) se používají na výrobu různých panelů, střech a dalších komponentů hřiště.

 

HPL je duroplastický laminát vytvrzený polyurethan-akrylovými pryskyřicemi, tvořící vysoce odolnou povrchovou vrstvu, která chrání před vnějšími faktory. HPL listy jsou odolné vůči chemickým a biologickým faktorům, UV záření a kolísajícím povětrnostním podmínkám. Tento laminát se používá k výrobě různých typů panelů, střech a dalších součástí hřiště. Je certifikován PFEC.

 

 

HPL HEXA panely jsou používány na protiskluzové, vodotěsné plošiny a lezecké stěny vyrobené z HPL nebo vodotěsné protiskluzové překližky. Povrch desek jsou potaženy za horka lisovaným fenolickým filmem s plástovým potiskem. Nabízí zvýšenou odolnost proti oděru, mechanickému poškození a chemickým látkám. Je PFEC certifikován.

 

U dřevěných výrobků používáme žárově zinkované kotvy chránící dřevo před přímým kontaktem se zemí. Zabraňují hnilobě, čímž prodlužují životnost dřevěných výrobků a zajišťují mnoho let používání.

 

Lana z pozinkované oceli o průměru 16 mm jsou potažená polypropylenem nebo nylonem a jsou spojená plastovými, nerezovými nebo hliníkovými konektory. Lana jsou odolná vůči UV záření, otěru a korodování.